Západ nechápe náboženský rozměr arabského teroru?

Zatímco v arabském i izraelském tisku se píše o náboženské válce, západní tisk o tom mlčí. Arabové i Židé hovoří o náboženské válce a křesťané vědí z Bible, že okolní národy opravdu povedou o Jeruzalém válku. Také rodiny všech pěti zastřelených arabských teroristů tvrdí, že „řádí náboženská válka“, před kterou varoval i jordánský král Abdulah.

„Zatímco my jsme usilovali v Jeruzalémě krotit vášně, Abbás je rozněcoval“, řekl mluvčí Knessetu Juli Edelstein.

Nebezpečné vášně rozněcují na sociálních sítích hlavně islámští duchovní pustou lží, že se Izrael chystá zkonfiskovat mešitu Al-Aksa. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil: „Nacházíme se v boji o Jeruzalém, o naše věčné město. Musíme držet pospolu, to je příkaz dne.“

Je nepochybné, že na rozdíl od západních zemí, tvoří náboženství a politika jeden celek v Izraeli i v muslimských zemích. S tím mají západní novináři problém. Jsou zvyklí všechny problémy řešit v rovině politické, což na Blízkém východě nefunguje. Z arabských médií plyne jednoznačný závěr, že kvůli Jeruzalému stojí Blízký východ před náboženskou válkou. Izrael se chce takové válce vyhnout a křesťanské západní země toto nebezpečí ignorují a podceňují.

Karel Orlík

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Karel Orlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář