To má být „apartheid“?

Deník arabské samosprávy Al Hayat Al Jadida informoval o návštěvě ministra zdravotnictví Haniho Abdeena v izraelské nemocnici Hadassa. Byla to první návštěva představitele samosprávy v proslulé jeruzalémské nemocnici. Ministr navštívil arabské dětské pacienty a rozdal jim dárky. Ředitel nemocnice Weiss arabským novinářům řekl:
„Léčíme pacienty bez ohledu na národnost nebo náboženské vyznání. Asi 30% dětských pacientů tvoří arabské děti. S Araby spolupracujeme a vzděláváme jejich tým z arabské nemocnice v Beit Jala při léčení rakoviny dětí. Okolo 60 arabských lékařů se pak vrátí do arabské samosprávy ke své praxi.“
Oddělení pohotovosti a jednotku léčby jater v nemocnici Hadassa vedou arabští lékaři a nemocnice má početný arabský personál. Arabský lékař odhalil gen, vedoucí k onemocnění jater. Podle výroční zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) z roku 2012 schválil Izrael 91,5% všech žádostí o léčbu arabských pacientů. Izraelská organizace Save a Child´s Heart zachránila život 3000 dětí a polovina byla z arabské samosprávy. V Hadasse se ujali postiženého dítěte z Gazy, které odložili jeho rodiče a arabská samospráva přestala jeho léčbu financovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Karel Orlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář