Jako za nacistů

„Izrael denně porušuje mezinárodní právo i lidská práva palestinských Arabů.“
(It´s kosher to boycott Israeli Goods)

Takový slogan je umístěn na hlavním nádraží v Curychu. Podobný nápis nechali představitelé švýcarských železnic v roce 2009 odstranit. Slogan původně vymysleli britští kritici Izraele a na curyšské nádraží ho nechala umístit švýcarská socioložka Verena Toblerová (69).
Toblerová se věnuje mezinárodní migraci a uprchlíkům, interkulturní komunikaci a integraci, cestuje jako lektorka OSN a napsala knihu „Kulturní dominance Západu a střet kultur.“ Pořádá kursy pro nemocnice, vězeňský personál, školy, obce i soudy.
Celá její činnost má společného jmenovatele: nenávidí Izrael a podporuje islám. V rozhovoru pro muslimský web Muslim-Markt řekla mimo jiné:
„Nepatřím k žádné církvi ani k žádnému náboženství. Náboženství je o lidské touze po věčnosti, vyvěrající z živé i neživé přírody. Jen se podívejte v noci na hvězdnou oblohu. Sdílím s islámem názor, že Alláh je nějaký princip. Ze srdce přeji všem muslimům v Evropě mnoho odvahy a úspěchů.“
Co z uvedeného plyne? Začalo to výzvou k odmítnutí produktů z území Judeje a Samaří. Dnes se už vyzývá k odmítnutí produktů z celého Izraele. To všechno nacisté vyzkoušeli. Nakonec došli k odmítnutí práva na život pro všechny Židy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Karel Orlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář